Kompleksowa obsługa informatyczna

            Nowoczesne rozwiązania serwerowe

Outsourcing IT

Outsourcing IT

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie nowoczesną firmę, pracującą bez komputerów. Każde przedsiębiorstwo potrzebuje więc mniejszego lub większego wsparcia od strony informatycznej. Duże korporacje zatrudniają z reguły jednego lub kilku informatyków na etacie, jednak w przypadku mniejszych podmiotów takie rozwiaząnie staje się nieopłacalne.

computer

Małe i średnie firmy mogą więc zatrudnić informatyka na część etatu albo zdecydować się na zlecenie opieki nad swoją infrastrukturą informatyczną firmie zewnętrznej. Choć obydwa rozwiązania wydają się dobre, po głębszym przemyśleniu można przedstawić kilka zalet drugiego z nich:

  • doświadczenie - większość doświadczonych informatyków posiada juz stałą pracę i nie jest zainteresowana zajęciem w niepełnym wymiarze czasowym. Powoduje to, że w takiej roli zatrudniane są osoby młode (często studenci), które stawiają dopiero pierwsze kroki w zawodowej karierze. Oczywiście - nie oznacza to, ze osoby te nie będą potrafiły wywiązać się z powierzonych obowiązków. Kto jednak da Ci gwarancję, że Twoja firma trafi na kogoś odpowiedniego? Nawiązując współpracę z firmą outsourcingową, masz pewność, że twoimi problemami zajmą się ludzie doświadczeni, stykający się z podobnymi zadaniami na codzień u innych swoich klientów.
  • brak rotacji pracowników - osoby młode po zdobyciu pewnego doświadczenia, zaczną szukać lepiej płatnej i dającej większe możliwości rozwoju pracy. Dla Twojej firmy oznacza to spory problem, gdyż czas poświęcony na szukanie następcy, a następnie wdrożenie go w istniejące rozwiązania, może okazać się bezcenny. Powierzając opiekę nad swoją infrastrukturą informatyczną firmie, masz gwarancje stałej współpracy, a koszty i problemy związane z rotacją pracowników ponosimy my.
  • dyspozycyjność - osoba zatrudniona na część etatu, wybiera taką opcję zatrudnienia głównie dlatego, że posiada również inne zajęcia (studia, praca w innych firmach itp). Ciężko jej więc zagwarantować, że w momencie poważnej awarii w Twoim przedsiębiorstwie, będzie dostępna. Firma outsourcingowa oferuje nie jednego, a kilku specjalistów, co powoduje, że możesz w każdej chwili liczyć na pomoc informatyka.
  • koszty - comiesięczne koszty związane z powierzeniem swej sieci pod opiekę firmy outsourcingowej, z reguły są zdecydowanie niższe, niż w przypadku zatrudnienia informatyka w niepełnym wymiarze czasowym.